Walsin Technology Corporation RGCMA2010090V3T
RGCMA2010090V3T picture photo
Mfg. Part Number
RGCMA2010090V3T
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER ARRAY COM MODE 90 OHM SMD
Datasheet Download
RGCMA2010090V3T.pdf
Availability of RGCMA2010090V3T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RGCMA2010090V3T Order Process
Ship out your order
Specifications of RGCMA2010090V3T
Internal Part NumberEIS-RGCMA2010090V3T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRGCMA
PackagingCut Tape (CT)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines4
Inductance-
Current300mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.043" W (2.00mm x 1.05mm)
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Package / Case0804 (2010 Metric), 8 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGCMA2010090V3T
Related LinksRGCMA20, RGCMA2010090V3T Datasheet, Walsin Technology Corporation Distributor
RGCMA2010090V3T Details Description
Related parts for RGCMA2010090V3T
RES SMD 9.1K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 24V 2X12V 350W datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf