Susumu RGH1608-2C-P-243-B
RGH1608-2C-P-243-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-243-B
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-243-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-243-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-243-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-243-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-243-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH1608-2C-P-243-B
Related LinksRGH1608-2, RGH1608-2C-P-243-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH1608-2C-P-243-B Details Description
Related parts for RGH1608-2C-P-243-B
SSR 2A 60VDC 3/28VDC DC OUTPUT datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO218AB datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
RES 58.3 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SIDAC 79-97V 1A UNI DO-214AC datasheet.pdf
Z-PACK/A M-HDR 154 POS datasheet.pdf