Susumu RGH1608-2C-P-820-B
RGH1608-2C-P-820-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-820-B
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-820-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-820-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-820-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-820-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-820-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)