Susumu RGH1608-2C-P-823-B
RGH1608-2C-P-823-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-823-B
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-823-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-823-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-823-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-823-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-823-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH1608-2C-P-823-B
Related LinksRGH1608-2, RGH1608-2C-P-823-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH1608-2C-P-823-B Details Description
Related parts for RGH1608-2C-P-823-B
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
3+3 WAY EXT WALL F CRIMP L/BORE datasheet.pdf
CONN HDR 27POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-215AA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf