Susumu RGH1608-2C-P-910-B
RGH1608-2C-P-910-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-910-B
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-910-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-910-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-910-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-910-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-910-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH1608-2C-P-910-B
Related LinksRGH1608-2, RGH1608-2C-P-910-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH1608-2C-P-910-B Details Description
Related parts for RGH1608-2C-P-910-B
RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0404 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 17NS 64TQFP datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (A-522-14) datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.7A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 8POS TH datasheet.pdf
AM6000173 CLOSE NIPPLE datasheet.pdf
CONN PIN IDC 34POS W/ FLANGE datasheet.pdf