Susumu RGH2012-2E-P-133-B
RGH2012-2E-P-133-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH2012-2E-P-133-B
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RGH2012-2E-P-133-B.pdf
Availability of RGH2012-2E-P-133-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RGH2012-2E-P-133-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH2012-2E-P-133-B
Internal Part NumberEIS-RGH2012-2E-P-133-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PCN Obsolescence/ EOLRGH Series 20/Jul/2011
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRGH
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH2012-2E-P-133-B
Related LinksRGH2012-2, RGH2012-2E-P-133-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH2012-2E-P-133-B Details Description
Related parts for RGH2012-2E-P-133-B
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
HEADER 34POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
FUSE MOD 275A 1000V STUD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIELDPATCH AWG 22/7 IP20 3M datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf