Susumu RGH2012-2E-P-152-B
RGH2012-2E-P-152-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH2012-2E-P-152-B
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RGH2012-2E-P-152-B.pdf
Availability of RGH2012-2E-P-152-B
QUANTITY
RGH2012-2E-P-152-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH2012-2E-P-152-B
Internal Part NumberEIS-RGH2012-2E-P-152-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH2012-2E-P-152-B
Related LinksRGH2012-2, RGH2012-2E-P-152-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH2012-2E-P-152-B Details Description
Related parts for RGH2012-2E-P-152-B
MOSFET N-CH 100V 17A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf