Susumu RGH2012-2E-P-910-B
RGH2012-2E-P-910-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH2012-2E-P-910-B
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RGH2012-2E-P-910-B.pdf
Availability of RGH2012-2E-P-910-B
QUANTITY
RGH2012-2E-P-910-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH2012-2E-P-910-B
Internal Part NumberEIS-RGH2012-2E-P-910-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH2012-2E-P-910-B
Related LinksRGH2012-2, RGH2012-2E-P-910-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH2012-2E-P-910-B Details Description
Related parts for RGH2012-2E-P-910-B
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 125MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
IC PREDRIVER QUAD LOSIDE 32-LQFP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2.8A 210 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 LW SN/PB datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 75mA Backlight, Signage 40-QFN (6x6) datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 18AWG 100' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf