Sullins Connector Solutions RGM10DTBS
RGM10DTBS picture photo
Mfg. Part Number
RGM10DTBS
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RGM10DTBS.pdf
Availability of RGM10DTBS
QUANTITY
RGM10DTBS Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM10DTBS
Internal Part NumberEIS-RGM10DTBS
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM10DTBS
Related LinksRGM1, RGM10DTBS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM10DTBS Details Description
Related parts for RGM10DTBS
RES SMD 18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 400W datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
RES 22.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 900MA 125 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf