Sullins Connector Solutions RGM15DRMN-S664
RGM15DRMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RGM15DRMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
RGM15DRMN-S664.pdf
Availability of RGM15DRMN-S664
QUANTITY
RGM15DRMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM15DRMN-S664
Internal Part NumberEIS-RGM15DRMN-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM15DRMN-S664
Related LinksRGM15DR, RGM15DRMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM15DRMN-S664 Details Description
Related parts for RGM15DRMN-S664
RES ARRAY 4 RES 160 OHM 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 50W datasheet.pdf