Sullins Connector Solutions RGM24DTAH
RGM24DTAH picture photo
Mfg. Part Number
RGM24DTAH
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RGM24DTAH.pdf
Availability of RGM24DTAH
QUANTITY
RGM24DTAH Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM24DTAH
Internal Part NumberEIS-RGM24DTAH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM24DTAH
Related LinksRGM2, RGM24DTAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM24DTAH Details Description
Related parts for RGM24DTAH
FIXED IND 220UH 700MA 520 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100X.200 datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 96POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 22M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CONN ASSORTMENT BOX TYPE T datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 500MA 910 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT datasheet.pdf