Sullins Connector Solutions RGM28DTMT-S189
RGM28DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RGM28DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RGM28DTMT-S189.pdf
Availability of RGM28DTMT-S189
QUANTITY
RGM28DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM28DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-RGM28DTMT-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row28
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM28DTMT-S189
Related LinksRGM28DT, RGM28DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM28DTMT-S189 Details Description
Related parts for RGM28DTMT-S189
XFRMR FOR QS6611 CHIP SET 16SOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM SMD 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 5.7UH SMD datasheet.pdf