Murata Electronics North America RGSD10X332J
RGSD10X332J picture photo
Mfg. Part Number
RGSD10X332J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RGSD10X332J.pdf
Availability of RGSD10X332J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RGSD10X332J Order Process
Ship out your order
Specifications of RGSD10X332J
Internal Part NumberEIS-RGSD10X332J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RGSD10X332J today.
SeriesRGSD10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSIP-11
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RGSD10X332J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRGSD1, RGSD10X332J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RGSD10X332J Details Description
Related parts for RGSD10X332J
INSERT MALE 24POS+1GND CLAMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
22 SIL VERT MALE LATCH CONN datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
BOARD ARM LINUX A20 DUAL CORE A7 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM IP57 24VDC datasheet.pdf