Stackpole Electronics Inc. RHC2512FT3R24
RHC2512FT3R24 picture photo
Mfg. Part Number
RHC2512FT3R24
Brief Description
RES SMD 3.24 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
RHC2512FT3R24.pdf
Availability of RHC2512FT3R24
QUANTITY
RHC2512FT3R24 Order Process
Ship out your order
Specifications of RHC2512FT3R24
Internal Part NumberEIS-RHC2512FT3R24
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHC2512FT3R24
Related LinksRHC251, RHC2512FT3R24 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RHC2512FT3R24 Details Description
Related parts for RHC2512FT3R24
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX datasheet.pdf
IC MPU CAN DUAL HS 68-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 7pF 80 Ohm -30°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
RJI KAB 4X22/7 IP20FLEX PVC MUL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
39UF 63V 10X13 105C RAD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 4V 320W datasheet.pdf