Murata Electronics North America RHE5G1H122J1DBA03A
RHE5G1H122J1DBA03A picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G1H122J1DBA03A
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G1H122J1DBA03A.pdf
Availability of RHE5G1H122J1DBA03A
QUANTITY
RHE5G1H122J1DBA03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G1H122J1DBA03A
Internal Part NumberEIS-RHE5G1H122J1DBA03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G1H122J1DBA03A
Related LinksRHE5G1H12, RHE5G1H122J1DBA03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G1H122J1DBA03A Details Description
Related parts for RHE5G1H122J1DBA03A
RES SMD 560 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLIER QUADRANT 8DIP datasheet.pdf
LED MINI WEDGE 626NM RED WH DIFF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RING 14AWG #1/4 WHITE datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 29.98MM datasheet.pdf
RES 69 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 4A 122 MOHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
AB 11C 9#16, 2#12 SKT PLUG datasheet.pdf
1.8 V, 5 MHz Rail-to-Rail Low Power Operational Amplifiers IC datasheet.pdf