Murata Electronics North America RHE5G1H221J1M1A03A
RHE5G1H221J1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G1H221J1M1A03A
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G1H221J1M1A03A.pdf
Availability of RHE5G1H221J1M1A03A
QUANTITY
RHE5G1H221J1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G1H221J1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHE5G1H221J1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G1H221J1M1A03A
Related LinksRHE5G1H22, RHE5G1H221J1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G1H221J1M1A03A Details Description
Related parts for RHE5G1H221J1M1A03A
IC REG LDO 3.4V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
070 SERIES RECEPT. datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 51 M 8" YEL JACKP datasheet.pdf
BOARD DEMO USB TO DALI INTERFACE datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf