Bivar, Inc. SLP3-550-100-R
SLP3-550-100-R picture photo
Mfg. Part Number
SLP3-550-100-R
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Light Pipes
Brief Description
LIGHT PIPE RIGID CLEAR 3MM
Datasheet Download
SLP3-550-100-R.pdf
Availability of SLP3-550-100-R
QUANTITY
SLP3-550-100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SLP3-550-100-R
Internal Part NumberEIS-SLP3-550-100-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Light Pipes
SeriesSLP-3
ColorClear
ConfigurationSingle
TypeRigid
Mounting Type*
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLP3-550-100-R
Related LinksSLP3-55, SLP3-550-100-R Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SLP3-550-100-R Details Description
Related parts for SLP3-550-100-R
CONN HEADR BRKWAY .100 25POS R/A datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 175NS 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 21A 2.9 MOHM SMD datasheet.pdf
FB 2MM Z PACK SEATING TOOL ASY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS 3.81MM datasheet.pdf
LIMIT SWITCH MIN-DIN datasheet.pdf
DIGITAL DISPLAY 3DIGITS GRN 14MM datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 7813K 4SMD datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf