Murata Electronics North America RHEL81H104K1A2A03B
RHEL81H104K1A2A03B picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H104K1A2A03B
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H104K1A2A03B.pdf
Availability of RHEL81H104K1A2A03B
QUANTITY
RHEL81H104K1A2A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H104K1A2A03B
Internal Part NumberEIS-RHEL81H104K1A2A03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRH
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.124" W (4.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H104K1A2A03B
Related LinksRHEL81H10, RHEL81H104K1A2A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H104K1A2A03B Details Description
Related parts for RHEL81H104K1A2A03B
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 180V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 13.5A D2PAK datasheet.pdf
CABLE 5POS PLUG-R/A SOCKET 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC PCIE RETIMER 8CH 100CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS CABLE PIN datasheet.pdf