Murata Electronics North America RHEL81H332K1DBA03A
RHEL81H332K1DBA03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H332K1DBA03A
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H332K1DBA03A.pdf
Availability of RHEL81H332K1DBA03A
QUANTITY
RHEL81H332K1DBA03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H332K1DBA03A
Internal Part NumberEIS-RHEL81H332K1DBA03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H332K1DBA03A
Related LinksRHEL81H33, RHEL81H332K1DBA03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H332K1DBA03A Details Description
Related parts for RHEL81H332K1DBA03A
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 8' GRAY datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 40POS 1MM SMD datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL POLYESTER 3/8" datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 6 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 1.8A 45 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf