Murata Electronics North America RHEL82A153K1M1A03A
RHEL82A153K1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL82A153K1M1A03A
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL82A153K1M1A03A.pdf
Availability of RHEL82A153K1M1A03A
QUANTITY
RHEL82A153K1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL82A153K1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHEL82A153K1M1A03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.124" W (4.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL82A153K1M1A03A
Related LinksRHEL82A15, RHEL82A153K1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL82A153K1M1A03A Details Description
Related parts for RHEL82A153K1M1A03A
CONN HEADER .100 SNGL STR 26POS datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 7POS W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN UHF JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
PETFLEX 1/2" RED 500' datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf