Murata Electronics North America RHEL82A223K1K1A03B
RHEL82A223K1K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RHEL82A223K1K1A03B
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL82A223K1K1A03B.pdf
Availability of RHEL82A223K1K1A03B
QUANTITY
RHEL82A223K1K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL82A223K1K1A03B
Internal Part NumberEIS-RHEL82A223K1K1A03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRH
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.124" W (4.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL82A223K1K1A03B
Related LinksRHEL82A22, RHEL82A223K1K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL82A223K1K1A03B Details Description
Related parts for RHEL82A223K1K1A03B
VARISTOR 351V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.15A 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 393 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.1A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
10UF 50V 5X11 datasheet.pdf