TE Connectivity AMP Connectors RHW-130/35-1200/ADH-0
RHW-130/35-1200/ADH-0 picture photo
Mfg. Part Number
RHW-130/35-1200/ADH-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK RHW POLY 130MMX4' BLK
Datasheet Download
RHW-130/35-1200/ADH-0.pdf
Availability of RHW-130/35-1200/ADH-0
QUANTITY
RHW-130/35-1200/ADH-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RHW-130/35-1200/ADH-0
Internal Part NumberEIS-RHW-130/35-1200/ADH-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRHW Series Tubing
Standard Package30
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesRHW
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio3.5 to 1
Length3.94' (1.20m)
Inner Diameter - Supplied5.118" (130.0mm)
Inner Diameter - Recovered1.378" (35.0mm)
Recovered Wall Thickness0.169" (4.30mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesAdhesive Lined, Fluid Resistant, UV Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHW-130/35-1200/ADH-0
Related LinksRHW-130/35, RHW-130/35-1200/ADH-0 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RHW-130/35-1200/ADH-0 Details Description
Related parts for RHW-130/35-1200/ADH-0
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC50B/AE50M/APK50B datasheet.pdf
DEMO BOARD AK60A SERIES 300VIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FILTER EMI 220PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
DISPLAY 0.3" 2DIGIT YLW CA SMD datasheet.pdf