Amphenol Commercial Products RJE7118813V3
RJE7118813V3 picture photo
Mfg. Part Number
RJE7118813V3
Datasheet Download
RJE7118813V3.pdf
Availability of RJE7118813V3
QUANTITY
RJE7118813V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJE7118813V3
Internal Part NumberEIS-RJE7118813V3
Features-
LED ColorRed, Green - Green
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJE7118813V3
Related LinksRJE711, RJE7118813V3 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJE7118813V3 Details Description
Related parts for RJE7118813V3
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RJI 2X PP GER.UMSPR. 22/7 3M datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
MODULAR TERM BLOCK GRAY datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf