Amphenol Pcd RJF7PE2G10100BTX
RJF7PE2G10100BTX picture photo
Mfg. Part Number
RJF7PE2G10100BTX
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
RJ FIELD IP67 INLINE JAM NUT REC
Datasheet Download
RJF7PE2G10100BTX.pdf
Availability of RJF7PE2G10100BTX
QUANTITY
RJF7PE2G10100BTX Order Process
Ship out your order
Specifications of RJF7PE2G10100BTX
Internal Part NumberEIS-RJF7PE2G10100BTX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesRJF
Cable TypeRound Cable
Connector TypeJack to Plug
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length3.28' (1.00m)
ShieldingShielded
ColorGray
FeaturesCircular Bayonet Coupling
StyleIndustrial Environments - IP68
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJF7PE2G10100BTX
Related LinksRJF7PE2G, RJF7PE2G10100BTX Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
RJF7PE2G10100BTX Details Description
Related parts for RJF7PE2G10100BTX
CONN COVER DUST 19POS MAT-156 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 15A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
LED T1-3/4 GREEN 562NM VAR HT datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE PERIPHERAL FOR MAX4824 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 100A 8VSON datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf