Susumu RL0510S-470-F
RL0510S-470-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0510S-470-F
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RL0510S-470-F.pdf
Availability of RL0510S-470-F
QUANTITY
RL0510S-470-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0510S-470-F
Internal Part NumberEIS-RL0510S-470-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0510S-470-F
Related LinksRL0510, RL0510S-470-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0510S-470-F Details Description
Related parts for RL0510S-470-F
MOSFET P-CH 250V 2.3A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2518-A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
3P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
RES SMD 19.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
REAR STRIP GUIDE datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 31.5A 1.4 MOHM datasheet.pdf