Susumu RL0510S-470-F
RL0510S-470-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0510S-470-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RL0510S-470-F.pdf
Availability of RL0510S-470-F
QUANTITY
RL0510S-470-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0510S-470-F
Internal Part NumberEIS-RL0510S-470-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0510S-470-F
Related LinksRL0510, RL0510S-470-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0510S-470-F Details Description
Related parts for RL0510S-470-F
IC COMPARATOR VOLTAGE 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 849.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 90 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf