Vishay/Dale RL07S104GB14
RL07S104GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S104GB14
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S104GB14.pdf
Availability of RL07S104GB14
QUANTITY
RL07S104GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S104GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S104GB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/01, RL07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S104GB14
Related LinksRL07S1, RL07S104GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S104GB14 Details Description
Related parts for RL07S104GB14
RES SMD 9.53 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS STR .100 15AU datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 48TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5 VDC OUT 1PHASE datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT POL-W 7POS datasheet.pdf
VC-K-KV-PG21(20X7) datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf