Vishay/Dale RL07S123JRSL
RL07S123JRSL picture photo
Mfg. Part Number
RL07S123JRSL
Brief Description
RES 12K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL07S123JRSL.pdf
Availability of RL07S123JRSL
QUANTITY
RL07S123JRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S123JRSL
Internal Part NumberEIS-RL07S123JRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/01, RL07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S123JRSL
Related LinksRL07S1, RL07S123JRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S123JRSL Details Description
Related parts for RL07S123JRSL
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 90NS 48UBGA datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL HS 3/5V 8-DFN datasheet.pdf
IC MCU RESET OPEN DRAIN SOT143-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
POWER EDGE 3 SEG MIXED PS SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf