Vishay/Dale RL07S332GRE6
RL07S332GRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S332GRE6
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S332GRE6.pdf
Availability of RL07S332GRE6
QUANTITY
RL07S332GRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S332GRE6
Internal Part NumberEIS-RL07S332GRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/01, RL07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S332GRE6
Related LinksRL07S3, RL07S332GRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S332GRE6 Details Description
Related parts for RL07S332GRE6
IDC CABLE- AKR50G/ AE50M / X datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD W/SPI 10-MSOP datasheet.pdf
KEYPAD 20BTN 5X4 COMMON BUS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf