Vishay/Dale RL07S392JRSL
RL07S392JRSL picture photo
Mfg. Part Number
RL07S392JRSL
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL07S392JRSL.pdf
Availability of RL07S392JRSL
QUANTITY
RL07S392JRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S392JRSL
Internal Part NumberEIS-RL07S392JRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S392JRSL
Related LinksRL07S3, RL07S392JRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S392JRSL Details Description
Related parts for RL07S392JRSL
RES ARRAY 2 RES 18 OHM 0606 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN R/A BKWAY HDR GOLD 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 759MA 360 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 47.7VC DO13 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf