Vishay/Dale RL07S393GB14
RL07S393GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S393GB14
Brief Description
RES 39K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S393GB14.pdf
Availability of RL07S393GB14
QUANTITY
RL07S393GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S393GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S393GB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S393GB14
Related LinksRL07S3, RL07S393GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S393GB14 Details Description
Related parts for RL07S393GB14
RES SMD 54.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 5 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO220AA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KIT EVAL/SYSTEM FOR MAX17135 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf