Susumu RL0816S-R24-F
RL0816S-R24-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816S-R24-F
Brief Description
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
RL0816S-R24-F.pdf
Availability of RL0816S-R24-F
QUANTITY
RL0816S-R24-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816S-R24-F
Internal Part NumberEIS-RL0816S-R24-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816S-R24-F
Related LinksRL0816, RL0816S-R24-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816S-R24-F Details Description
Related parts for RL0816S-R24-F
FIXED IND 2.7NH 750MA 80 MOHM datasheet.pdf
FUSE 630A 690V BRITISH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT563 datasheet.pdf