Susumu RL0816T-R012-F
RL0816T-R012-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816T-R012-F
Brief Description
RES SMD 0.012 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
RL0816T-R012-F.pdf
Availability of RL0816T-R012-F
QUANTITY
RL0816T-R012-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816T-R012-F
Internal Part NumberEIS-RL0816T-R012-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.012
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816T-R012-F
Related LinksRL0816T, RL0816T-R012-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816T-R012-F Details Description
Related parts for RL0816T-R012-F
IC FPGA 624 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CLINCHER VERTICAL-LATCHING HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 345MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 126POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.003UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf