Susumu RL0816T-R082-F
RL0816T-R082-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816T-R082-F
Brief Description
RES SMD 0.082 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
RL0816T-R082-F.pdf
Availability of RL0816T-R082-F
QUANTITY
RL0816T-R082-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816T-R082-F
Internal Part NumberEIS-RL0816T-R082-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.082
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816T-R082-F
Related LinksRL0816T, RL0816T-R082-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816T-R082-F Details Description
Related parts for RL0816T-R082-F
RES 10M OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SSR GNR 22.5MM 480VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 13POS VERT 5MM datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION SGL DOUBLE LOCK datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 120W datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf