Susumu RL1220T-R024-J
RL1220T-R024-J picture photo
Mfg. Part Number
RL1220T-R024-J
Brief Description
RES SMD 0.024 OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
RL1220T-R024-J.pdf
Availability of RL1220T-R024-J
QUANTITY
RL1220T-R024-J Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220T-R024-J
Internal Part NumberEIS-RL1220T-R024-J
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.024
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220T-R024-J
Related LinksRL1220T, RL1220T-R024-J Datasheet, Susumu Distributor
RL1220T-R024-J Details Description
Related parts for RL1220T-R024-J
FIXED IND 4.7MH 74MA 37 OHM TH datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
DIFF REFLEC HORZ 5M CABLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6CLCC datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
5600UF 10V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf