Susumu RL1220T-R047-G
RL1220T-R047-G picture photo
Mfg. Part Number
RL1220T-R047-G
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 2% 1/4W 0805
Datasheet Download
RL1220T-R047-G.pdf
Availability of RL1220T-R047-G
QUANTITY
RL1220T-R047-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220T-R047-G
Internal Part NumberEIS-RL1220T-R047-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220T-R047-G
Related LinksRL1220T, RL1220T-R047-G Datasheet, Susumu Distributor
RL1220T-R047-G Details Description
Related parts for RL1220T-R047-G
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 10DFN datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.185" 5MM 3LD datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 18 POSITION datasheet.pdf
RES 6.7K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf