Susumu RL1220T-R15-G
RL1220T-R15-G picture photo
Mfg. Part Number
RL1220T-R15-G
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 2% 1/3W 0805
Datasheet Download
RL1220T-R15-G.pdf
Availability of RL1220T-R15-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RL1220T-R15-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220T-R15-G
Internal Part NumberEIS-RL1220T-R15-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±2%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220T-R15-G
Related LinksRL1220, RL1220T-R15-G Datasheet, Susumu Distributor
RL1220T-R15-G Details Description
Related parts for RL1220T-R15-G
CONN HEADER ASSY 128POS .05 R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET 1POS TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 1418B datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MX150 RA HDR 2X10 ST LTGY KEY B datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf