Susumu RL1632R-R620-F
RL1632R-R620-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1632R-R620-F
Brief Description
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
RL1632R-R620-F.pdf
Availability of RL1632R-R620-F
QUANTITY
RL1632R-R620-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1632R-R620-F
Internal Part NumberEIS-RL1632R-R620-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.62
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1632R-R620-F
Related LinksRL1632R, RL1632R-R620-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1632R-R620-F Details Description
Related parts for RL1632R-R620-F
LAMP MAG 3 DIOPT FLUORESCENT 22W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 14POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 409.6K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
10 TERM CONN-TERM TYP BCE OR F datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 50POS datasheet.pdf