Susumu RL1632S-R047-F
RL1632S-R047-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1632S-R047-F
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
RL1632S-R047-F.pdf
Availability of RL1632S-R047-F
QUANTITY
RL1632S-R047-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1632S-R047-F
Internal Part NumberEIS-RL1632S-R047-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1632S-R047-F
Related LinksRL1632S, RL1632S-R047-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1632S-R047-F Details Description
Related parts for RL1632S-R047-F
CAP FILM 1200PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/5V TO252-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A MALE 2POS 12' datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 250MA 800 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 170 I/O 896FBGA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf