Vishay/Dale RL20S133GRE6
RL20S133GRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S133GRE6
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S133GRE6.pdf
Availability of RL20S133GRE6
QUANTITY
RL20S133GRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S133GRE6
Internal Part NumberEIS-RL20S133GRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S133GRE6
Related LinksRL20S1, RL20S133GRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S133GRE6 Details Description
Related parts for RL20S133GRE6
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7 OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SMT3 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC VCXO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.79K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SCREWLESS W/LEVER 5.08MM, 9 POSN datasheet.pdf