Vishay/Dale RL20S134JRSL
RL20S134JRSL picture photo
Mfg. Part Number
RL20S134JRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL20S134JRSL.pdf
Availability of RL20S134JRSL
QUANTITY
RL20S134JRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S134JRSL
Internal Part NumberEIS-RL20S134JRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S134JRSL
Related LinksRL20S1, RL20S134JRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S134JRSL Details Description
Related parts for RL20S134JRSL
FILM POLARIZING 475 X 625MM datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH TRI-ST 48-TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.5V SOT25-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 1505 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 8POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf