Vishay/Dale RL20S223GRE6
RL20S223GRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S223GRE6
Brief Description
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S223GRE6.pdf
Availability of RL20S223GRE6
QUANTITY
RL20S223GRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S223GRE6
Internal Part NumberEIS-RL20S223GRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S223GRE6
Related LinksRL20S2, RL20S223GRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S223GRE6 Details Description
Related parts for RL20S223GRE6
DIODE SCHOTTKY 50V 16A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 36X48" A VFN datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf