Vishay/Dale RL20S392JB14
RL20S392JB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S392JB14
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL20S392JB14.pdf
Availability of RL20S392JB14
QUANTITY
RL20S392JB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S392JB14
Internal Part NumberEIS-RL20S392JB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S392JB14
Related LinksRL20S3, RL20S392JB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S392JB14 Details Description
Related parts for RL20S392JB14
IC OSC XTAL SSMINI-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A PNL MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 8279A datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
LABEL LPAX CYCLES PER MINUTE datasheet.pdf
CONN HOUSING RCP 2 POS CRIMP ST datasheet.pdf