Yageo RL2512JK-070R022L
RL2512JK-070R022L picture photo
Mfg. Part Number
RL2512JK-070R022L
Brief Description
RES SMD 0.022 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
RL2512JK-070R022L.pdf
Availability of RL2512JK-070R022L
QUANTITY
RL2512JK-070R022L Order Process
Ship out your order
Specifications of RL2512JK-070R022L
Internal Part NumberEIS-RL2512JK-070R022L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package4,000
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.022
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±1200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL2512JK-070R022L
Related LinksRL2512JK, RL2512JK-070R022L Datasheet, Yageo Distributor
RL2512JK-070R022L Details Description
Related parts for RL2512JK-070R022L
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CAP CER 600PF 13KV NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ TTL SMD datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONN DSUB CONTACT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf