Susumu RL3264L4-R003-F
RL3264L4-R003-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264L4-R003-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.003 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264L4-R003-F.pdf
Availability of RL3264L4-R003-F
QUANTITY
RL3264L4-R003-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264L4-R003-F
Internal Part NumberEIS-RL3264L4-R003-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.003
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264L4-R003-F
Related LinksRL3264L, RL3264L4-R003-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264L4-R003-F Details Description
Related parts for RL3264L4-R003-F
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX 1 TO 2.6GBPS 80-HTQFP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 12V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 127-136MHZ BN datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH datasheet.pdf
3.2 CLUSTER REC L-TYPE TIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf