Susumu RL3264L4-R220-F
RL3264L4-R220-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264L4-R220-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264L4-R220-F.pdf
Availability of RL3264L4-R220-F
QUANTITY
RL3264L4-R220-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264L4-R220-F
Internal Part NumberEIS-RL3264L4-R220-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264L4-R220-F
Related LinksRL3264L, RL3264L4-R220-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264L4-R220-F Details Description
Related parts for RL3264L4-R220-F
IDC CABLE - MSD20K/MC20G/MCS20K datasheet.pdf
RELAY SSR 10A 230VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET W/FUSE 6A datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC SIMPLEX datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 60W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf