Susumu RL3264R-R330-F
RL3264R-R330-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264R-R330-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264R-R330-F.pdf
Availability of RL3264R-R330-F
QUANTITY
RL3264R-R330-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264R-R330-F
Internal Part NumberEIS-RL3264R-R330-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264R-R330-F
Related LinksRL3264R, RL3264R-R330-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264R-R330-F Details Description
Related parts for RL3264R-R330-F
CONN PC PIN CIRC 0.188DIA SILVER datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 0804 datasheet.pdf
SSD 144GB SCSI datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 28POS GOLD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 1000' datasheet.pdf