Susumu RL3264S-R047-F
RL3264S-R047-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264S-R047-F
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264S-R047-F.pdf
Availability of RL3264S-R047-F
QUANTITY
RL3264S-R047-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264S-R047-F
Internal Part NumberEIS-RL3264S-R047-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264S-R047-F
Related LinksRL3264S, RL3264S-R047-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264S-R047-F Details Description
Related parts for RL3264S-R047-F
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CUSTOM MAT 650MM X 650MM 5M datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
FAN 12VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf
IC REG LDO NEG AD 1.5A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf