Susumu RL7520WT-R047-G
RL7520WT-R047-G picture photo
Mfg. Part Number
RL7520WT-R047-G
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 2% 2W 0830
Datasheet Download
RL7520WT-R047-G.pdf
Availability of RL7520WT-R047-G
QUANTITY
RL7520WT-R047-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RL7520WT-R047-G
Internal Part NumberEIS-RL7520WT-R047-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseWide 3008 (2075 Metric), 0830
Supplier Device Package0830
Size / Dimension0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL7520WT-R047-G
Related LinksRL7520W, RL7520WT-R047-G Datasheet, Susumu Distributor
RL7520WT-R047-G Details Description
Related parts for RL7520WT-R047-G
PANEL TOP LOUVERED 19" BLACK datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX1685 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 6-16VDC PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 3POS 2.0M 18AWG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 1MM 68POS R/A datasheet.pdf