TE Connectivity AMP Connectors RLP73M3AR024JTE
RLP73M3AR024JTE picture photo
Mfg. Part Number
RLP73M3AR024JTE
Brief Description
RES SMD 0.024 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
RLP73M3AR024JTE.pdf
Availability of RLP73M3AR024JTE
QUANTITY
RLP73M3AR024JTE Order Process
Ship out your order
Specifications of RLP73M3AR024JTE
Internal Part NumberEIS-RLP73M3AR024JTE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.024
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLP73M3AR024JTE
Related LinksRLP73M3, RLP73M3AR024JTE Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RLP73M3AR024JTE Details Description
Related parts for RLP73M3AR024JTE
FUSE GLASS 100MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 320 MOHM datasheet.pdf
LEAD TEST PICO HOOK 10/SET 6" datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-60 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 11POS datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 7MM datasheet.pdf